При державній реєстрації народження дитини у пологових відділеннях лікарень трапляються помилки, пов’язані з неактуальними даними про матір дитини у Реєстрі пацієнтів. Вони призводять до того, що батьки не можуть вчасно отримати свідоцтво про народження дитини, а також інші державні послугита змушені повторно звертатися до закладу охорони здоров’я, де було сформовано медичний висновок, або сімейного лікаря для виправлення внесених даних.
Міністерством охорони здоров’я України (далі – МОЗ) видано наказ від 18 вересня 2020 року № 2136 «Деякі питання ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 вересня 2020 року за № 952/35235.
Зважаючи на п. 8 та 9 Порядку ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я (що затверджений вищезазначеним наказом), МОЗ повідомляє, що заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу при пологах, не повинні:
1) відмовляти громадянам в оновленні даних та направляти їх до сімейного лікаря. Лікар, який сформував медичний висновок, має самостійно внести актуальні дані до відповідного запису про пацієнта у Реєстрі пацієнтів. У деяких випадках, після оновлення даних, може знадобитися скасування існуючого та формування нового медичного висновку про народження;
2) при оновленні даних створювати новий (дублюючий) запис про пацієнта у Реєстрі пацієнтів замість внесення змін в існуючий.
Під час внесення електронного медичного висновку про народження до Реєстру медичних висновків електронної системи охорони здоров’я, лікар зобов’язаний:
1) уточнити чи не змінювалося у пацієнтки прізвище, ім’я та по батькові, а також чи отримувала вона новий документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство. Якщо дані змінювалися — необхідно оновити їх у записі про пацієнта в Реєстрі пацієнтів;
2) уважно перевірити дані про новонароджену дитину внесені при реєстрації її як неідентифікованого пацієнта перед створенням медичного висновку та, у разі виявлення невідповідності – виправити їх;
3) у разі виявлення помилок чи невідповідностей у вже підписаному медичному висновку, необхідно скасувати його та, виправивши невідповідності сформувати та підписати новий.
Додаткову інформацію (консультацію та/або допомогу) з зазначених питань можна отримати звернувшись до технічної підтримки медичної інформаційної системи, яка використовується в закладі охорони здоров’я.
Одночасно видавати породіллі медичний висновок про народження та медичне свідоцтво про народження (ф.№103/о) суворо заборонено!